Zalety i wady okrągłych stołów

Zalety i wady okrągłych stołów

Wybierając rodzaj stołu, który umieścimy w naszej jadalni, musimy rozważyć wady i zalety opcji, które mamy do dyspozycji. W tym przypadku przeanalizujemy okrągłe stoły.

Zalety okrągłych stołów

Lepiej się sprawdzają w małych przestrzeniach

Małe pomieszczenie wymaga dobrego rozplanowania i odpowiednich elementów, które pozwolą maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, okrągły stół jadalny jest tym, czego potrzebujesz. Zapewnia gładki kształt, ponieważ nie ma kątów, dając lepszy wygląd ogólnej przestrzeni. W zależności od tego, jak mała jest Twoja przestrzeń, będziesz w stanie znaleźć okrągły stół, który będzie pasował. Istnieją nawet niektóre opcje, które są rozszerzalne, na wypadek, kiedy potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na jedzenie. Dobrym wyborem jest designerski stół, który jest rozszerzalny. O meblach tego typu przeczytasz w https://designerskie.pl

Okrągły stół oznacza równość w dyskusji

Okrągłe stoły pozwalają na lepszy kontakt i dialog z każdym przy stole. Wszyscy są na tym samym poziomie. Coś, co nie zdarza się przy tradycyjnych stołach, gdzie uwaga skupiona jest na tym, kto stoi na czele stołu. Ponadto, gdy ktoś obok ciebie przy prostokątnym stole mówi, zauważysz, że gdy zwracasz na niego uwagę, kończysz odwracając się plecami do osoby obok. Jeśli to Cię krępuje, to tym bardziej zdecyduj się na okrągły stół.

Pozwala na łatwe włączenie dodatkowych miejsc siedzących

Kiedy masz więcej gości niż miejsc, posiadanie okrągłego stołu ułatwia dodanie kilku dodatkowych krzeseł. Nawet jeśli wszystkim jest trochę ciasno, to jest mniejsze poczucie tłoku niż przy prostokątnym stole.

Wady okrągłych stołów jadalnych

Nie można go łączyć z innymi stołami

Jedynym rozwiązaniem pozwalającym na obsłużenie większej liczby gości jest dodanie dodatkowych miejsc siedzących, na tyle, na ile pozwoli średnica stołu. Nie da się go połączyć z innym stołem i sprawić, by wszyscy czuli się komfortowo, jak to jest w przypadku stołów kwadratowych czy prostokątnych.

Nie wyglądają dobrze na tle ścian

Jedna rzecz dotycząca okrągłych stołów jadalnych to fakt, że nie wyglądają one dobrze na tle ścian. Najlepiej, jeśli będą one wolnostojące, aby nadać jadalni nieco więcej przestrzeni. Staje się to wadą, jeśli chodzi o mini-mieszkanie, gdzie trzeba maksymalnie wykorzystać każdy kąt, w takim przypadku kwadratowe stoły będą lepiej wykorzystywać przestrzeń.