Wybieramy wazon do salonu

Wybieramy wazon do salonu

W biegu po klucze lub wolno po całym dniu pracy – wejście do salonu za każdym razem ma swój urok! Nawet jeśli panuje w nim drobny bałagan, a na stole leżą niedbale zostawione czasopisma, to czujemy, że właśnie w tym miejscu czas płynie wolniej, a filiżanka kawy smakuje lepiej. Idealnym dodatkiem do salonowego wnętrza będzie wazon pełen kwiatów: tylko od nas będzie zależało, czy włożymy do niego kolorowy, polny bukiet kwiatów czy może naręcze krwistoczerwonych róż. Na jaki wazon się zdecydować?

Indywidualizm jest w cenie

Najlepsze rozwiązania to połączenie uniwersalnego stylu ze „szczyptą” naszej osobowości. Wszak nawet w niewielkich detalach możemy „przemycić” naszą osobowość – przede wszystkim we własnym salonie! Duży czy mały? Szeroki i wąski? W jakim kolorze? To wszystko zależy wyłącznie od kupującego! Co ważne, wcale nie musimy ograniczać się do posiadania tylko jednego wazonu: warto mieć kilka różnych na różne bukiety.

Rzut oka na wnętrze

No dobrze, a co, jeśli nie kierują nami żadne „nadprzyrodzone moce” i wciąż nie wiemy, po jaki wazon sięgnąć? Wówczas rozejrzyjmy się po wnętrzu. Jeśli wystrój jest utrzymany w minimalistycznym klimacie, to wówczas możemy pozwolić sobie na odrobinę kontrastującego szaleństwa, wybierając bardziej wzorzyste propozycje. Jeśli natomiast otacza nas mnóstwo rozmaitych zdobień, śmiało możemy pozostać przy prostym, szklanym wazonie. Na rynku „wnętrzarskim” niezmiennie sporym zainteresowaniem cieszą się także wazony ceramiczne. Stawiając je w salonie, nie musimy się więc obawiać żadnego faux pas.

Kształt wazonu jest równie ważny!

Kula czy „łezka”? Oto jest pytanie! Obok najpopularniejszych, „prostych” i wysokich wazonów coraz częściej w salonach pojawiają się ich bardziej niestandardowe kształty. Chcąc „ożywić” wnętrze kolorowym bukietem, z pewnością sięgniemy po kuliste naczynie, do którego zmieści się naprawdę sporo! Jeśli natomiast stawiamy na wspomniany już minimalizm – to wtedy, „kwiatowy prezent” otrzymany podczas romantycznej randki włożymy do wąskiego wazonu.

To oczywiście jedynie kilka wskazówek, o których dobrze pamiętać, wybierając wazon do salonu. Następnie nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cieszyć się z kolejnych kwietnych bukietów pojawiających się w gustownym naczyniu.